۱۴۰۳ شنبه ۲ تير

معرفی کمیته تخصیص شناسه اخلاق

به منظور رعایت و بکارگیری اصول و موازین اخلاقی در پژوهش های علوم پزشکی و حفاظت از آزمون های انسانی در تحقیقات و استفاده از نظرات صاحبنظران حیطه های مختلف علوم زیستی، کمیته اخلاق در پژوهش در دانشگاه اصفهان تشکیل شده است. تا قبل از سال 1395 این کمیته زیر مجموعه معاونت پژوهش و فناوری این دانشگاه انجام فعالیت می کرد. از ابتدای سال 1395 کمیته تخصیص شناسه اخلاق در پژوهش به طور مستقل کار خود را آغاز نمود.  
در حال حاضر  این کمیته  طرح های تحقیقاتی و پایان نامه های کارشناسی ارشد و رساله های دکتری از حیث ملاحظات شرعی، حقوقی و اخلاقی به ویژه رعایت حقوق و آزادی آزمودنی ها و حفظ آنها از خطرات احتمالی ،رعایت رازداری، مراعات حقوق استادان، کارکنان و دانشجویان و نیز حقوق سازمانی دانشگاه اصفهان، استفاده صحیح از اطلاعات، حفظ ارزشهای اسلامی در انتخاب موضوع، روند کار، اتمام تحقیق و انتشار یافته ها، مورد بررسی قرار می دهد و مسئولیت بررسی و  تخصیص شناسه اخلاق در پژوهش به پیشنهادیه های پایان نامه های دانشجوئی و طرح های تحقیقاتی را بر عهده دارد.
 
  قابل توجه متقاضیان دریافت کد اخلاق

به فعالیت های پژوهشی خاتمه یافته یا در حال اجرا شامل:

مقاله نگارش شده - رساله دکتری - پایان نامه کارشناسی ارشد - طرح پژوهشی

به هیچ عنوان کد اخلاق تعلق نخواهد گرفت.

 

ارائه گواهی «دوره آموزش اصول کار با حیوانات آزمایشگاهی (با محوریت اخلاق در پژوهش)»
 برای پیشنهادیه پایان‌نامه مرتبط با کار با حیوان الزامی است.

 

تمامی پروژه های تحقیقاتی

از جمله پایان نامه ها، رساله های دکتری و طرح‎های تحقیقاتی اعضای هیأت علمی دانشگاه که با موضوعات حساس و آزمودنی انسانی- حیوانی سروکار دارند، باید مطابق با استانداردها و موازین اخلاقی و حقوق موجود در شیوه نامه اخلاق در پژوهش به انجام برسند. بدین ترتیب، موضوعات پژوهشی مورد نظر قبل از شروع کار باید به تصویب کمیته اخلاق در پژوهش دانشگاه برسد.

 
 
 
اطلاعات تماس
 
 
 
تاریخ به روز رسانی:
1400/09/20
تعداد بازدید:
2231
دانشگاه اصفهان
آدرس : اصفهان- میدان آزادی- دانشگاه اصفهان- معاونت پژوهش و فناوری- دفتر معاونت پژوهش و  فناوری- کارگروه بررسی تخلفات پژوهشی
 
·         پست الکترونیک: rmc@res.ui.ac.ir 
·         کدپستی 73441 – 81746 
·         تلفن : 37932768– 031   
 ·       دورنگار : 37932170 - 031
Powered by DorsaPortal